1972 Çaykara/Trabzon doğumludur.1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme fakültesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. İş hayatına 1999 yılında Türk Ekonomi Bankasında başlamıştır. 18 yıl içerisinde TEB, HSBC Bank A.Ş., BankEuropa(FİBA BANKA A.Ş. ve Finansbank A.Ş de Bireysel Bankacılık, Kobi Bankacılığı alanlarında Md yardımcılığı yapmıştır. 2016 yılında Bankacılıktan ayrılmıştır.

Bankacılık mesleğini sürdürürken hem kurum içi düzenlenen çeşitli eğitim ve seminerlere hem de kurum dışı firmaların düzenlediği çok sayıda eğitim,seminer ve panellere katılmıştır. Finansbankta Îç Eğitmen’ olarak banka çalışanlarına da eğitimler vermiştir.

Halen Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde ‘Marka Yönetimi’ bölümü öğrencisidir. SPK Onaylı Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Lisansı, yine SPK Onaylı Türev Araçlar Müşteri Temsilciliği Lisansı (VOB),EGM onaylı Bireysel Emeklilik Aracılığı Lisansı, SEGEM, ICF Professional Coaching Training Certificate, ICC Certified Life Coach, ICC Certified Student Coach, ICC Certified Quantum Practitioner ve SPL Onaylı Konut Değerleme Lisansı sahibidir.

Yaklaşık iki yıl ‘Aydın ŞAHİN-İş Geliştirme ve Yatırım Yönetimi adı ile KOBİ’lere finansal danışmanlık ve yönetim danışmanlığı yapmıştır. EFD üyesi olup Halen Mehmet Vurucu Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti.’nde Şehir Temsilcisi olarak iş yaşamına devam etmektedir.