Burçak ERKMEN, 1970 Üsküdar/İSTANBUL doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Karşıyaka/İZMİR’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. 1993 yılı İşletme Bölümü mezunudur. Ege Üniversitesi’nde Pazarlama ve Stratejik Marka Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı.

İş hayatına 1993 yılında Marmarabank’ta başladı. 17 yıl içerisinde Pamukbank, Osmanlı Bankası, TEB, Esbank ve Oyakbank’ta bireysel ve ticari pazarlama görevlerinde yöneticilik yaptı.

2010 yılında INGBANK A.Ş. Alsancak Şube Müdürlüğü’nden ayrılarak farklı bir kariyer planı için reel sektöre geçti. Dört yılı aşkın bir süre özel bir firmada Genel Müdürlük yaptı.

Bu görevler esnasında gerek kurum içi ve gerekse kurumların dışından çeşitli eğitim, panel, seminer ve kurslara katılmıştır. Kurum içi pek çok çalışana da eğitimler vermiştir.INGBANK – Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle yapılan bir eğitim programı kapsamında mentorluk yaptı.

EGM onaylı Bireysel Emeklilik Aracılığı Lisansı, SPK onaylı Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisansı mevcuttur.

Halen Mehmet Vurucu Eğitim ve Danışmanlık Ltd.Şti.’nde eğitim koordinatörlüğü görevini yürütmekte ve üniversitelerde yarı zamanlı Öğretim elemanı olarak ders vermektedir.

Ege Finans Derneği yönetim kurulu üyesidir.