1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İŞLETME bölümünden mezun oldu. İşletme – Finansman alanında “Hisse Senetleri Piyasası ve Türkiye’de Hisse Senedi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler” konulu tezi ile Yüksek Lisans yaptıktan sonra Halen Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme (Finansman) bölümünde DOKTORA (Tez Aşaması) eğitimine devam etmektedir.

1995-2000 yılları arasında Balıkesir Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Ticaret Hukuku, İşletme ve Finans konularında dersler vermiş, devamında 2000-2014 yılları arasında CMS Jant ve Mak.San.A.Ş ve BMC Mak.San.A.Ş. firmalarında Finans Müdürlüğü, İlyas Şen Şirketler Grubunda Finans Direktörü olarak çalışma hayatına özel sektör firmalarında devam etmiştir.

Mali Müşavirlik, KGK Bağımsız Denetçilik ve SPK Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı belgeleri bulunmaktadır. İflas Erteleme, Konkordato, Şirket yeniden yapılandırmaları, Yatırım Projeleri, Nakit akış-Bütçe Yönetimi, Hisse Senedi Piyasaları, İhracat ve Yatırım kredileri, Finansal Yönetim, Şirket Değerleme ve Özellikli krediler konuları uzmanlık alanları arasında gelmektedir. 2014 yılından itibaren KGK Bağımsız Denetçi ve SMMM olarak firmalara hizmetler vermeye devam etmektedir.

Adalet Bakanlığı bünyesinde Adli ve Hukuki Bilirkişilik görevlerine devam etmekte olup, Ticaret mahkemelerinde iflas ertelemeler ve ticari davalarda birçok görevler almıştır.

Ulusal dergilerde İşletme ve Finansman alanlarında 20 civarında makalesi yayınlanmıştır.

Ege Finans Derneği (kurucu üye) ve Mülkiyeliler Birliği üyelikleri bulunmaktadır.